piątek, 25 lutego 2022

Tysiąc razy

Tysiąc razy powtarzałam ludziom. - Marina Arkadjewna wzruszyła ramionami. Ukraina to nie są granice, celnicy, czy religia. Działy wodne, czy płyty tektoniczne. To są ludzie, do jasnej cholery! Ludzie i jeszcze raz ludzie! Z nich się składa kultura! Do ich przodków przez stulecia przyjeżdżał ten sam handlarz starzyzną! I w swojej opiece miał ich ten sam Bóg! I tyle.

Cytat pochodzi z powieści Wołodymyra Rafiejenko Najdłuższe czasy w przekładzie Marcina Gaczkowskiego i Anny Ursulenko.

Książkę można kupić w ramach akcji ArtRage, o której więcej dowiecie się TU i TU. Do nabycia również inne pozycje dotyczące Ukrainy. Całkowity dochód ze sprzedaży przekazany zostanie Fundacji Ocalenie, która w najbliższym czasie będzie pomagać uchodźcom z Ukrainy.  

Nie trzeba oczywiście nic kupować, żeby wspomóc działania Fundacji - datki można wpłacać niezależnie od akcji.

proj. Jerzy Janiszewski

 

 


4 komentarze:

 1. Każda forma wsparcia się liczy! Nie pozostawajmy obojętni na tę zbrodniczą agresję, jaka dokonała się na suwerenne i niepodległe państwo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak sądzę, że nawet drobne gesty, drobne kwoty mają znaczenie.

   Usuń
 2. Dziś obejrzałam na ekino dwa filmy Putin forever? i U311Czerkasky - dochód z ich upublicznienia przekazany jest na Fundusz Pomocy Ukrainie. Warto obejrzeć, bo można dowiedzieć się czegoś nowego, coś zrozumieć i przy okazji wspomóc. Te dwa filmy są tylko do dzisiaj, dwa inne do 20 marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za informację.
   Kiedyś oglądałam jakiś dokument o uwielbieniu Rosjan dla Putina i muszę przyznać, że za długo nie jestem w stanie wytrzymywać podobnych relacji, bo rodzi się we mnie - obok niedowierzania - niesmak. Samo zjawisko wielce interesujące.

   Usuń